Vizsgálat indul a Temu és a Shein ellen
2 perc2024 júniusában az Európai Bizottság beszámolót kért a két kínai kereskedőtől, az jogszabályi átláthatóság érdekében.
4 perc
Manapság, amint létrehozunk egy online fiókot, szinte azonnal érkeznek az adathalászati kísérletek és spamek. Ez a helyzet tovább romlik, ha hirdetéseket is futtatunk az oldalon.
Idővel az ember könnyen felismeri, hogy a legtöbb ilyen üzenet valójában kamu, bár egyes esetekben ez nehezebben megállapítható. És ez még csak a kezdet: a spamek mellett sokkal kifinomultabb adathalász módszerekkel is próbálkozhatnak a hackerek a fiókunk megszerzésére.
A saját tapasztalatunk azt mutatja, hogy ez a helyzet nem javul, sőt…
Az utóbbi években megszámlálhatatlanul sok ismert hazai tartalomgyártó, influencer, celeb és cég keresett meg minket ugyanazzal a problémával: ellopták valamelyik social média fiókját.
A legtöbb esetben azért nagyon fájó pont egy fiók elvesztése, mert nem csak érzelmi szálak fűzik hozzá a tulajdonosát, hanem anyagi bevételt is jelent a számára. Egy új fiók felépítése nem csak évekbe, de akár súlyos milliókba is kerülhet, ha arra gondolunk, hogy hirdetésekkel kell elérnünk a korábbi követőket és, amíg nincs megfelelő bázis, addig a „paid partnership” típusú együttműködések sem működnek.
A hackerek célja lehet az adatlopás, adatbázisok megkaparintása, hirdetések indítása, vagy csak az adathalász linkek gyors és hatékony terjesztése. Egy dolog biztos: nem a jóindulat vezérli őket.
Jellemzően 2 oka lehet annak, ha feltörik a fiókodat: szoftveres hiányosságok vagy emberi hiba. Segítünk, hogy egyik se fordulhasson elő veled!
Összeszedtünk nektek néhány tippet, melyek egyszerűségük ellenére jóval biztonságosabbá tehetik fiókjaid és nagyban megnövelhetik esélyeid a támadások ellen.
Erősen javasolt bekapcsolni a kétfaktoros belépést fiókjaidnál. Az SMS kódos belépés is hatékony, de a legbiztonságosabb valamelyik autentikátor alkalmazás használata, mely kb. 30 másodpercig érvényes kódokat generál.
A kétfaktoros hitelesítés esetén a belépési adatok után ezt a kódot is meg kell adnod, hogy be tudj jelentkezni a fiókodba. Persze ez a plusz lépés jár egy bizonyos mértékű kényelmetlenséggel, de hidd el nekünk, megéri a fiókod biztonsága érdekében.
Vállalkozásodhoz valószínűleg számos fiók tartozik (Facebook, Insta, TikTok, email, stb). Talán már te is sejted, hogy nem ideális mindenhova ugyanazt a jelszót használni, szóval összeszedtünk néhány tippet a jelszavaid kezeléséhez.
Ahhoz, hogy ne húzzanak a csőbe, fontos, hogy felismerd mely üzenetek valódiak és melyek próbálják megszerezni adataid és fiókjaid.
Soha (tényleg, soha) ne kattints gyanús hivatkozásokra! A Facebook nem fog Messenger üzenetet dobni neked arról, hogy holnapután törlik a fiókod.
Az emaileknél már sokszor nehezebb megállapítani, hogy kamuk-e vagy sem. Előfordul, hogy nagyon profin összerakott emailek érkeznek és mégsem a Meta-tól / Google-től jöttek
Érdemes elolvasni a Facebook és a Google erre vonatkozó tájékoztatóit. Így megbizonyosodhatsz arról, hogy valóban valamelyik cég vette-e fel veled a kapcsolatot.
A Facebook esetében például megbízhatsz azokban a levelekben, amik így végződnek:
A sok megkeresés arra sarkalt minket, hogy egy új szolgáltatással bővítsük palettánkat. Így született meg a Céges Védelem preventív csomagunk.
Egy állapotfelmérést követően, közös konzultáció keretében neki is állunk a közös munkának, ahol nem csak megemeljük a fiók biztonsági szintjét, közel nullára redukálva annak az esélyét, hogy felhasználói hiba vagy mellényúlás nélkül el tudják tulajdonítani valamelyik profilodat, hanem egy „back up-ot” is készítünk, hogy ha mégis beütne a probléma, akkor ne nulláról kelljen elindulnod.
Ez a szolgáltatásunk kicsit eltér a többitől, ugyanis itt ténylegesen veled közösen dolgozunk, minden lépést bemutatunk és elmagyarázzuk miért fontosak, hogy te is megértsd és meg tudd tanulni ezeket a dolgokat. Így biztosan nem leszel adathalászat áldozata.
Ha szeretnél tenni fiókjaid védelméért, keress minket bizalommal, és mi egy munkanapon belül visszajelzünk neked!